Wakacje

Zaprojektuj swoje lato

OOBOZY DEMOKRATYCZNE 2021

(zapisy na listę rezerwową- brak wolnych miejsc)

Obóz dla dzieci i młodzieży w wieku  7-17 lat

Czas trwania obozu: 7 dni lub 14 dni                

Lokalizacja:  Wycinki, województwo pomorskie, Polska.

Wycinki to malutka miejscowość  położona w Borach Tucholskich, nad brzegiem jeziora Kałębie. Kameralny ośrodek  jest wyłącznie do dyspozycji naszej grupy.  

Zakwaterowanie: 8-10 osobowe drewniane domki.

Ośrodek można obejrzeć na stronie internetowej: http://www.kociewiak-wycinki.pl/ 

Wyżywienie: 4 posiłki: śniadanie, obiad, podwieczorek, kolacja

Cena:

14 dni – 2600 zł brutto (bez transportu)

7 dni – 1600 zł brutto (bez transportu)

W cenę wliczone jest: zakwaterowanie, wyżywienie, opieka medyczna, ubezpieczenie NWW, opieka instruktorów i wychowawców, zajęcia wg programu, koszulka obozowa. Wszystkie powstałe na obozie prace dzieci mogą zabrać do domu.

Akceptujemy bony turystyczne

Transport: To się jeszcze okaże 🙂  – ze względu na ograniczenia związane z covid-19 (tylko połowa miejsc w autokarze może być zajęta) w tej chwili transport autokarowy jest absurdalnie drogi. Rozpatrujemy różne rozwiązania, ale w tej chwili nie chcemy podejmować ostatecznych decyzji. Jeśli pojawi się możliwość transportu zbiorowego to oczywiście go zorganizujemy. W najbardziej szalonym scenariuszu będziemy organizowali ‘Carpooling’ czyli wspólne przejazdy samochodami prywatnymi.

Rabaty: -200zł za udział w więcej niż jednym turnusie.

Jakie są Obozy Demokratyczne?

Inne. Za każdym razem inne! Bo za każdym razem inne osoby przyjeżdżają na obóz. Czasami OD staje się obozem rowerowym, a czasami językowym. Jeden turnus możemy spędzić wylegując się na pomoście i spędzając godziny na kajakach, windsurfingu i w wodzie, a innym razem pochyleni nad kośćmi do gry lub z pędzlem w dłoni.

Co się nie zmienia?

To co pozostaje niezmienne to nasze podejście do relacji, które tworzymy podczas obozu. Kontakt z samym/samą sobą, kontakty między uczestnikami, kontakty z osobami dorosłymi i wreszcie budowanie społeczności w skali całego obozu.

Uczestnicy obozu mają możliwość kształtowania swojego otoczenia i sposobu spędzania czasu. Niczego nie nakazujemy. Do niczego nie zmuszamy. Udostępniamy stymulującą przestrzeń i towarzystwo fascynujących osób, które są chętne wspierać uczestników w realizacji ich planów oraz inspirować własnymi pomysłami np.: zapraszając na liczne warsztaty (niezamknięta lista warsztatów poniżej).

A co jeśli ktoś nie ma ochoty brać udziału w zorganizowanych zajęciach?

Swobodna zabawa to naszym zdaniem jedna z najbardziej wartościowych form aktywności. Dzieciaki rozwijają dzięki niej wyobraźnię, uczą się sprawdzać gdzie leżą ich granice oraz jak zadbać o siebie. Także wtedy gdy oznacza to odrobinę nudy i krótką drzemkę na hamaku.

WARSZTATY:

WODNE

Nauka windsurfingu pod opieką instruktora, kajaki, nauka pływania, wodne polo i uwielbiane przez wszystkich SUPy!!!

ROWEROWE

Każdy uczestnik może zabrać na obóz swój rower (zapewniamy transport). Podczas obozu będziemy ćwiczyć jazdę na rowerze na długie i krótkie dystanse w zróżnicowanym terenie. Ba! Będziemy kolejny rok rozbudowywać nasz tor rowerowy!

SPORTOWE

Siatkówka, balonówka, football, koszykówka, tenis stołowy, joga, baseball oraz wiele, wiele innych.

ELEKTROTECHNIKA

Lutownica, kalafonia i cyna oraz cała masa kręcących się, piszczących, bzyczących, świecących i migających elementów, z których będziemy budować urządzenia elektryczne. Do tej pory powstały miecze świetlne, elektryczne samochody, a nawet wyrzutnia do samolotów papierowych. Co wymyślicie w tym roku?

ARTYSTYCZNE

Tworzenie odlewów  gipsowych, maskotek, bransoletek z modnych koralików, filcowych podstawek, świec żelowych, glinianych rzeźb, szycie maskotek i poduszek, tworzenie własnych owijek do żywności i eko woreczków na zakupy oraz wiele innych!

MAJSTERKOWANIE

Nauka obsługa narzędzi i elektronarzędzi oraz samodzielnego radzenia sobie z drobnymi domowymi naprawami.

KULINARNE

Uczestnicy wkraczają w magiczny świat smaków i zapachów. Wspólnie z naszym naczelnym Szefem Kuchni samodzielnie przygotowują potrawy z różnych stron świata.  Nie jest tajemnicą, że jak co roku nauczymy Was robić sushi i onigiri. No i jakiś wielki obozowy obiad w naszym wydaniu!!!

FILMOWE i CHARAKTERYZACJA

Uczestnicy tworzą scenariusz filmowy i kręcą własną produkcję. Pod opieką charakteryzatora tworzą wspaniałe makijaże, twarze, maski, odlewy i … rany!

EXTREME

Bieg z przeszkodami Wolf Race, slackline, zajęcia linowe.

JĘZYKOWE

Zajęcia językowe prowadzone na świeżym powietrzu w baaardzo alternatywny sposób.

Dla juniorów warsztaty prowadzone są w formie zabaw, gier, quizów, natomiast seniorzy prowadzą zacięte dyskusje, a także przygotowują się do zbliżających się egzaminów.

Od zeszłego roku każda grupa ma możliwość zgłoszenia wymyślonego przez siebie pomysłu na zajęcia.  Co to będzie w tym sezonie?  Zeszłego lata proponowaliście sztukę konsensusu, warsztaty czarowania  oraz perystaltyki no i sesje Chillout’u…  Czekamy na nowe wyzwania!

TANECZNE

Wyginamy śmiało ciało przy dobrej muzie!

GRY

Zajęcia gier przeróżnych: począwszy od gier planszowych przez dłuuugie sesje RPG i LARP po szachy.

Ilość miejsc: 46

TURNUS I: 26.06-10.07.2021 (14 dni) >>>brak wolnych miejsc, otwarta lista rezerwowa

TURNUS II: 10.07- 17.07.2021 (7 dni) >>>brak wolnych miejsc, otwarta lista rezerwowa

TURNUS III: 17.07-31.07.2021 (14 dni) >>>brak wolnych miejsc, otwarta lista rezerwowa

TURNUS IV: 31.07-07.08.2021 (7 dni) >>>brak wolnych miejsc, otwarta lista rezerwowa

Pierwszeństwo zapisów mają osoby, które mają wpłacone zaliczki za obóz zimowy 2021.

Zapisy rozpoczynają się 27 stycznia 2021.

Jak się zapisać? Koniecznie mailowo (nie telefonicznie, ani nie przez messenger)

  1. Wyślij mail na adres kontakt@obozydemokratyczne.pl i napisz jakie turnusy Cię interesują. Podaj imię, nazwisko i wiek dziecka.
  2. Poczekaj na mail zwrotny z informacją potwierdzającą zapis.
  3. Osoby zakwalifikowane na obóz dostaną w kolejnym mailu dokumentację obozową do wypełnienia (umowę, regulamin oraz kartę uczestnika).
  4. Osoby dla których miejsc może zabraknie, wpiszemy na listę rezerwową.

O zakwalifikowaniu się na obóz decyduje kolejność zgłoszeń.

Masz pytania? Zadzwoń do nas!

Magda Napora: 506 118 188

Dariusz Napora: 889 859 876 

NIEZBĘDNIK OBOZOWY
REGULAMIN UCZESTNIKA