Wakacje

Zaprojektuj swoje lato

☀️ OBOZY DEMOKRATYCZNE 2022 ☀️

✅Obozy dla dzieci i młodzieży w wieku  7-17 lat

✅Czas trwania obozów: 7 dni oraz 14 dni  

Ilość miejsc: 60

TURNUS 1: 25.06.-09.07 2022 (14 dni) – zapisy na listę rezerwową- 

TURNUS 2: 09.07- 16.07 2022 ( 7 dni)  – zapisy na listę rezerwową- 

TURNUS 3: 16.07-30.07. 2022 (14 dni) – zapisy na listę rezerwową- 

✅Lokalizacja:  Sumowo, województwo podlaskie, Polska

Zwykle zmieniamy ośrodek co około 2 lata. Tym razem zabierzemy Was do Sumowa!  Gościniec Sumowo to przestronny budynek, który mamy do dyspozycji na wyłączność. Znajdziecie w nim przytulne, widne pokoje, salę billardową i pingpongową oraz duuużo miejsca do relaksu. W ośrodku jest stołówka i kuchnia – wszystkie posiłki są przygotowywane na miejscu.

Na terenie ośrodka są boiska do piłki nożnej i siatkówki. Mamy także własną, prywatną plażę i wydzielone miejsce do kąpieli. A kto będzie Was pilnował podczas zabaw w wodzie sami wiecie najlepiej 🙂 >>> Darek Dolce Dario Napora!

Sumowo to wieś  położona na Suwalszczyźnie. Nasi sąsiedzi to las, gospodarstwa, pola uprawne i stadniny koni. 

✅Zakwaterowanie: pokoje 2-6 osobowe

Ośrodek można obejrzeć na stronie internetowej: https://sumowo.eu/galeria/

✅Wyżywienie: 4 posiłki: śniadanie, obiad, podwieczorek, kolacja

✅Cena:

Obóz 14-dniowy – 2900 zł brutto 

Obóz 7- dniowy – 1790 zł brutto 

W cenę wliczone jest: zakwaterowanie, transport autokarowy Warszawa- Sumowo-Warszawa, wyżywienie, opieka medyczna, ubezpieczenie NNW, opieka instruktorów i wychowawców, zajęcia wg programu, koszulka obozowa.

Akceptujemy bony turystyczne

📌Jakie są Obozy Demokratyczne?

Nie umiemy Wam w 100% powiedzieć 😎. Nie dlatego, że kisimy jakieś informacje, ale dlatego,  że za każdym razem wyjeżdża z nami inna, nowa grupa młodych ludzi. Czasami OD staje się obozem rowerowym, a czasami językowym. Jeden turnus możemy spędzić wylegując się na pomoście i spędzając godziny na kajakach, windsurfingu i w wodzie, a innym razem pochyleni nad kośćmi do gry lub z pędzlem w dłoni. To Wy tworzycie te wyjazdy w oparciu o naszą sprawdzoną i bardzo przyjazną strukturę.

📌Co jest stałe, do czego wracacie?

Nasze podejście do relacji, które tworzymy podczas obozu. Kontakt z samym/samą sobą, kontakty między uczestnikami, kontakty z osobami dorosłymi i wreszcie budowanie społeczności w skali całego obozu.

Uczestnicy obozu mają możliwość kształtowania swojego otoczenia i sposobu spędzania czasu. Niczego nie nakazujemy. Do niczego nie zmuszamy. Udostępniamy stymulującą przestrzeń i towarzystwo fascynujących osób, które są chętne wspierać uczestników w realizacji ich planów oraz inspirować własnymi pomysłami np.: zapraszając na liczne warsztaty (lista warsztatów poniżej). Jesteśmy dorosłymi, którzy szanują się wzajemnie, szanują Was, lubią dzieci i młodzież, umieją się bawić i mają dużo pomysłów.

📌A co jeśli ktoś nie ma ochoty brać udziału w zorganizowanych zajęciach?

Swobodna zabawa to naszym zdaniem jedna z najbardziej wartościowych form aktywności. Dzieciaki rozwijają dzięki niej wyobraźnię, uczą się sprawdzać gdzie leżą ich granice oraz jak zadbać o siebie. Także wtedy gdy oznacza to odrobinę nudy i krótką drzemkę na hamaku.

➡️WARSZTATY⬅️

➡️WODNE

Kajaki, nauka pływania, wodne polo i uwielbiane przez wszystkich SUPy!!!

➡️ROWEROWE

Każdy uczestnik może zabrać na obóz swój rower (zapewniamy transport). Podczas obozu będziemy ćwiczyć jazdę na rowerze na długie i krótkie dystanse w zróżnicowanym terenie.

➡️SPORTOWE

Siatkówka, balonówka, football, tenis stołowy, joga, baseball, palant, tchoukball, spikeball, kabadi, oraz wiele, wiele innych.

➡️ELEKTROTECHNIKA

Lutownica, kalafonia i cyna oraz cała masa kręcących się, piszczących, bzyczących, świecących i migających elementów, z których będziemy budować urządzenia elektryczne. Do tej pory powstały miecze świetlne, elektryczne samochody, a nawet wyrzutnia do samolotów papierowych. Nasz autorski projekt to TOY DOCTOR, czyli dawanie nowego życia starym, popsutym zabawkom. Co ożywimy i jak przekształcimy będzie zależeć od Was!

➡️ARTYSTYCZNE

Plecenie makram, tworzenie odlewów  gipsowych, szycie maskotek i poduszek, robienie bransoletek z modnych koralików, filcowych podstawek, świec żelowych, glinianych rzeźb, tworzenie własnych owijek do żywności i eko woreczków na zakupy oraz wiele innych!

➡️MAJSTERKOWANIE

Nauka obsługa narzędzi i elektronarzędzi oraz samodzielnego radzenia sobie z drobnymi domowymi naprawami, projektowanie mebli z palet i ich budowa.

➡️KULINARNE

Lato 2022 będzie bogate w warsztaty sushi. Zrobimy też dużo pysznych gofrów i… lodów!

➡️FILMOWE i CHARAKTERYZACJA

Uczestnicy tworzą scenariusz filmowy i kręcą własną produkcję. Pod opieką charakteryzatora tworzą wspaniałe makijaże, twarze, maski, odlewy i … rany! Będziemy się też uczyć robienia makijażu!

➡️EXTREME

Bieg z przeszkodami Wolf Race, slackline,

➡️JĘZYKOWE

Zajęcia języka angielskiego prowadzone na świeżym powietrzu w baaardzo alternatywny sposób. Dla juniorów warsztaty prowadzone są w formie zabaw, gier, quizów, natomiast seniorzy prowadzą zacięte dyskusje, a także przygotowują się do zbliżających się egzaminów.

Od zeszłego roku każda grupa ma możliwość zgłoszenia wymyślonego przez siebie pomysłu na zajęcia.  Co to będzie w tym sezonie?  Pamiętamy jak  proponowaliście sztukę konsensusu, warsztaty czarowania  oraz perystaltyki no i sesje Chillout’u…  Czekamy na nowe wyzwania!

➡️TANECZNE

Wyginamy śmiało ciało przy dobrej muzie! Just Dance! Każdy kto chce rusza się jak umie. Synchro, brak synchro – chodzi o dobrą zabawę!

➡️GRY

Zajęcia gier przeróżnych: począwszy od gier planszowych przez dłuuugie sesje RPG i LARP po szachy i kalambury w wersji PRO.

👉 Zapisy rozpoczynają się 15 lutego 2022  o 19:00👈

Jak się zapisać? Koniecznie mailowo (nie telefonicznie, ani nie przez messenger)

  1. Wyślij mail na adres kontakt@obozydemokratyczne.pl i napisz jakie turnusy Cię interesują. Podaj imię, nazwisko i wiek dziecka.
  2. Poczekaj na mail zwrotny z informacją potwierdzającą zapis.
  3. Osoby zakwalifikowane na obóz dostaną w kolejnym mailu dokumentację obozową do wypełnienia (umowę, regulamin oraz kartę uczestnika). Prosimy zapoznać się z warunkami uczestnictwa w obozie, naszym regulaminem, terminarzem wpłat. W ciągu 48h odeślijcie nam wypełnioną i podpisaną umowę: KONIECZNIE FORMAT PDF (nie zdjęcia) i dokonajcie wpłaty pierwszej raty.
  4. Osoby dla których miejsc może zabraknie, wpiszemy na listę rezerwową.

O zakwalifikowaniu się na obóz decyduje nie tylko kolejność zgłoszeń. W pierwszej kolejności zapraszamy naszych wieloletnich bywalców – rodziny, które znamy od lat i wiele wspólnie przeżyliśmy. Bardzo doceniamy też tych z Was, którzy cały rok angażują się w nasze działania: wspierają nas duchowo, obdarzają serdecznością także pozaobozowo 🙂 . Cenne jest dla nas także podobne spojrzenie na świat, zbliżone wartości i podejście do wychowania dzieci. Uwielbiamy poznawać nowe osoby, wymieniać się poglądami, uczyć się od innych.

Masz pytania? Zadzwoń do nas!

Magda Napora:  ☎️ 506 118 188

Dariusz Napora: ☎️ 889 859 876 

NIEZBĘDNIK OBOZOWY
REGULAMIN UCZESTNIKA